Skolstart vårterminen 2021

Skolföreningen kommer att börja med vårens undervisning under vecka 4 (måndag den 25:e januari för Den Haag och Eindhoven, och Tisdagen den 26:e januari för Amsterdam). Denna skolstart kommer ske oavsett om vi får tillgång till våra skollokaler eller ej, vilket innebär att undervisningen kan komma att ske online. Vi har skickat ut mail till samtliga föräldrar med mer utförliga instruktioner.

Den 10:e mars har vi årsmöte och hoppas att så många som möjligt ska kunna närvara. En officiell inbjudan kommer skickas ut till våra medlemmar när det närmar sig det aktuella datumet.

Har du barn som går i skolföreningen och vill fortsätta nästa höst så vänligen meddela detta till svenskaskolannl.sekr@gmail.com och om du har barn som vill börja ta del av vår undervisning när det nya läsåret startar till hösten så anmäl det HÄR.